جانشین پیغمبر اسلام صلی الله علیه و آله کیست؟

چگونه آن همه سفارش پیامبر درباره علی علیه السلام را به بازی گرفتند؟!

غیرت عثمان در کلام عثمانیون
نویسنده : غلامرضا نورمحمدنصرآبادی - ساعت ۱:۱٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۱٠/۱٩
 

آخرین لحظات عمر عثمان داشت رقم می خورد صحابه رسول خدا صلی الله علیه و آله طاقت از دست داده تصمیم به قتل وی گرفته بودند به خصوص که عایشه نیز آنها را بر این امر تشویق میکرد در این بین فردی به نام «سودان بن حمران» توانست به داخل خانه عثمان نفوذ کند تا این غائله را ختم کند درست هنگامی که وی قصد حمله به عثمان را داشت همسر عثمان به نام «عائله» خویش را سپر عثمان نموده قصد داشت مانع قتل او شود ولی سودان به او نیز رحم نکرد و انگشتان دست او را قطع کرد و در همین حین دستی به باسن نائله زد و گفت:

عجب باسن بزرگی!!!!!

در اینجا بود که عثمان

هیچ کار خاصی انجام نداد و حتی اعتراضی هم به سودان ننمود و بدون عکس العمل خاصی منتظر شد تا ببیند سودان چه میکند و البته سودان عثمان را نیز کشت.

به نظر شما آیا می توان چنین کسی را خلیفه رسول خدا و حافظ جان و ناموس مسلمین دانست؟ کسی که نسبت به ناموس خویش هم بی اهمیت است؟؟

پی نوشت: این داستان بر اساس منابع خود عثمانیون تنظیم شده برای اطلاعات بیشتر رجوع کنید به:

الفتنه و وقعه الجمل – سیف بن عمر الضبی – ص 72 – 73// تاریخ طبری – ابن جریر طبری – ج 3 ص 421 //البدایه و النهایه – ابن کثیر دمشقی سلفی – ج 7 ص 210//  الکامل فی التاریخ – ابن اثیر جزری – ج 3 ص 178 //تاریخ مدینه دمشق – ابن عساکر شافعی – ج 39 ص 439