قهرمان پرتاب وزنه زنان جهان در بوشهر مسلمان شد

قهرمان پرتاب وزنه زنان جهان در بوشهر مسلمان شد

خبرگزاری فارس: خانم تاتسیانا قهرمان پرتاب وزنه بزرگسالان جهان امروز با حضور امام جمعه و استاندار بوشهر به دین مبین اسلام و مذهب شیعه مشرف شد و نام لیلا را انتخاب کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، لیلا تاتسیانا اهل کشور بلاروس بوده و همسر پیمان رجبی قهرمان دوومیدانی آسیا از بوشهر می‌باشد.
امام جمعه بوشهر در این مراسم گفت: این ورزشکار زن مسیحی با عشق به اسلام و ارزش‌های متعالی اسلام و علاقه به پوشش اسلامی به دین اسلام مشرف شد.
اسدالله ایمانی افزود: راز آشنایی ایشان با اسلام علاقه به پوشش و حجاب بوده است و با توجیه اعتقادات شیعه که در اصل اسلام می‌باشد به دین اسلام مشرف شد.
پیمان رجبی همسر لیلا تاتسیانا نیز به خبرنگار فارس در بوشهر گفت: سه سال پیش در یک اردوی برون‌مرزی در کشور اوکراین با ایشان آشنا شدم و پس از راهنمایی‌های لازم به دین اسلام این آشنایی ادامه یافت و سرانجام وی به دین اسلام مشرف شد.
لیلا تاتسیانا نیز در گفت وگو با خبرنگار فارس در بوشهر با بیان اینکه از تشرف به اسلام خوشحال است افزود: من از زمانی که با دین اسلام از طریق مطالعه و تحقیق آشنا شدم منتظر چنین روزی بودم که تشهد بخوانم.
وی گفت: از راهنمایی‌های همسرم تشکر می‌کنم و امیدوارم با اخلاق و رفتار اسلامی دیگر اعضای خانواده‌ام را به اسلام علاقمند کنم.
در این مراسم یک واحد مسکونی از طرف علی افراشته استاندار بوشهر و هدایای دیگری از طرف امام جمعه بوشهر به ایشان اهدا شد.
/ 0 نظر / 3 بازدید